Strefa wiedzy

farmar - przewaga opakowań szklanych

Opakowania premium – czyli dlaczego opakowania ze szkła?

Każde opakowanie ma swoje zadanie-przyciągnięcie klienta i nakłonienie do kupna. Opakowanie szklane w wyjątkowy sposób łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Obecnie w naszych wyborach często skłaniamy się ku rozwiązaniom naturalnym, ekologicznym. Szkło dzięki szlachetnej i naturalnej formie jest postrzegane przez konsumentów jako opakowanie premium. Pozwala poczuć namiastkę luksusu, komunikując wyższy standard i wyjątkowa jakość oferowanych produktów.

Butelki czy słoiki wykonane ze szkła dają gwarancję obojętności chemicznej, szkło nie wiąże i nie absorbuje żadnych substancji. Opakowanie wykonane ze szkła zachowuje najwyższą jakość przechowywanego produktu nie zakłócając jego właściwości, aromatu, konsystencji czy zapachu. Opakowania szklane zapewniają również bezpieczeństwo mikrobiologiczne. Szkło posiada strukturę cząsteczkową co oznacza że jest nieprzepuszczalne dla cieczy i gazów dzięki czemu pełni funkcję tarczy ochronnej.

INSPIRACJE

Jako coraz bardziej świadomi konsumenci, wybieramy produkty z uwagą nie tylko na ich zawartość, ale również na opakowanie. Zależy nam, aby opakowanie nie reagowało z produktem i aby można było je zrecyklingować lub ponownie wykorzystać. Szklane opakowania spełniają te wymagania najwyższej jakości i są przyjazne dla środowiska. Szkło, będące materiałem całkowicie naturalnym, powstaje między innymi z wykorzystaniem piasku.

„Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowana w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Za pomocą baniek można usunąć zaburzenia czynnościowe, uśmierzyć ból i wyleczyć chorobę.”

H.Piotrowski „Sztuka stawiania baniek”