Strefa wiedzy

Farmar - Ekologiczna przewaga opakowań szklanych nad plastikowymi

Ekologiczna przewaga opakowań szklanych nad plastikowymi

Jako konsumenci coraz bardziej świadomie wybieramy produkty, zwracając uwagę nie tylko na samą zawartość, ale też na opakowanie. Ważne dla nas staje się czy dane opakowanie nie wchodzi w reakcję z produktem oraz czy nadaje się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. To właśnie szklane opakowania spełniają wymagania najwyższej jakości jak i przyjazności środowisku. Szkło to materiał całkowicie naturalny do jego produkcji wykorzystywany jest m.in. piasek.

Główna zaletą szkła nadającą mu pierwsze miejsce w kategorii eco-friendly jest fakt że w 100% podlega ono recyklingowi. Szkło można ponownie wykorzystać i przetwarzać niezliczona ilość razy. Produkty szklane które powstają w procesie recyklingu nie tracą swoich pierwotnych właściwości oraz jakości. W hucie szkła właściwie nie powstają odpady produkcyjne- słoiki, butelki czy naczynia które nie przechodzą kontroli jakości są zamieniane na stłuczkę szklaną i wykorzystywane ponownie. Nie jest tak że opakowania szklane nie mają wad, ale z pewnością plasują się w czołówce tych najbardziej ekologicznych.

INSPIRACJE

Każde opakowanie ma swoje zadanie-przyciągnięcie klienta i nakłonienie do kupna. Opakowanie szklane w wyjątkowy sposób łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Obecnie w naszych wyborach często skłaniamy się ku rozwiązaniom naturalnym, ekologicznym. Szkło dzięki szlachetnej i naturalnej formie jest postrzegane przez konsumentów jako opakowanie premium. Pozwala poczuć namiastkę luksusu, komunikując wyższy standard i wyjątkowa jakość oferowanych produktów.

„Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowana w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Za pomocą baniek można usunąć zaburzenia czynnościowe, uśmierzyć ból i wyleczyć chorobę.”

H.Piotrowski „Sztuka stawiania baniek”