Strefa wiedzy

Farmar - Ekologiczna przewaga opakowań szklanych nad plastikowymi

Ekologiczna przewaga opakowań szklanych nad plastikowymi

Jako coraz bardziej świadomi konsumenci, wybieramy produkty z uwagą nie tylko na ich zawartość, ale również na opakowanie. Zależy nam, aby opakowanie nie reagowało z produktem i aby można było je zrecyklingować lub ponownie wykorzystać. Szklane opakowania spełniają te wymagania najwyższej jakości i są przyjazne dla środowiska. Szkło, będące materiałem całkowicie naturalnym, powstaje między innymi z wykorzystaniem piasku.

Główna zaletą szkła nadającą mu pierwsze miejsce w kategorii eco-friendly jest fakt że w 100% podlega ono recyklingowi. Szkło można ponownie wykorzystać i przetwarzać niezliczona ilość razy. Produkty szklane które powstają w procesie recyklingu nie tracą swoich pierwotnych właściwości oraz jakości. W hucie szkła właściwie nie powstają odpady produkcyjne- słoiki, butelki czy naczynia które nie przechodzą kontroli jakości są zamieniane na stłuczkę szklaną i wykorzystywane ponownie. Nie jest tak że opakowania szklane nie mają wad, ale z pewnością plasują się w czołówce tych najbardziej ekologicznych.

INSPIRACJE

Każde opakowanie ma swoje zadanie-przyciągnięcie klienta i nakłonienie do kupna. Opakowanie szklane w wyjątkowy sposób łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Obecnie w naszych wyborach często skłaniamy się ku rozwiązaniom naturalnym, ekologicznym. Szkło dzięki szlachetnej i naturalnej formie jest postrzegane przez konsumentów jako opakowanie premium. Pozwala poczuć namiastkę luksusu, komunikując wyższy standard i wyjątkowa jakość oferowanych produktów.

„Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowana w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Za pomocą baniek można usunąć zaburzenia czynnościowe, uśmierzyć ból i wyleczyć chorobę.”

H.Piotrowski „Sztuka stawiania baniek”