Branże

Farmar - branża farmaceutyczna

FARMACEUTYCZNA

Szklane opakowania charakteryzują się bezpieczeństwem mikrobiologiczny, nie wchodzą w reakcje z innymi materiałami dlatego tak dobrze sprawdzają się w branży farmakologicznej. Nasze szklane opakowania spełniają wszystkie wymagane standardy, potwierdzone certyfikatami Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz systemu HACCP.

Farmar - branza kosmetyczna

KOSMETYCZNA

Opakowania wykonane ze szkła oranżowego o składzie wapniowo-sodowym zachowują szlachetność produktu nie zakłócając jego właściwości, zapachu, aromatu czy konsystencji. Szkło te blokuje również przedostawanie się szkodliwych dla produktów promieni UV.

Farmar - opakowania szklane - branża spożywcza

SPOŻYWCZA

Opakowania szklane są obojętne chemicznie dzięki czemu nie reagują z zawartymi w żywności substancjami. Dodatkowo szkło nie zawiera w składzie substancji chemicznych które mogłyby przenikać do produktu. Szklane opakowania mogą być stosowane m.in. do olejów, octów, miodów, soków czy domowych przetworów.

INSPIRACJE

Każde opakowanie ma swoje zadanie-przyciągnięcie klienta i nakłonienie do kupna. Opakowanie szklane w wyjątkowy sposób łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Obecnie w naszych wyborach często skłaniamy się ku rozwiązaniom naturalnym, ekologicznym. Szkło dzięki szlachetnej i naturalnej formie jest postrzegane przez konsumentów jako opakowanie premium. Pozwala poczuć namiastkę luksusu, komunikując wyższy standard i wyjątkowa jakość oferowanych produktów.

Jako konsumenci coraz bardziej świadomie wybieramy produkty, zwracając uwagę nie tylko na samą zawartość, ale też na opakowanie. Ważne dla nas staje się czy dane opakowanie nie wchodzi w reakcję z produktem oraz czy nadaje się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. To właśnie szklane opakowania spełniają wymagania najwyższej jakości jak i przyjazności środowisku. Szkło to materiał całkowicie naturalny do jego produkcji wykorzystywany jest m.in. piasek.

„Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowana w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Za pomocą baniek można usunąć zaburzenia czynnościowe, uśmierzyć ból i wyleczyć chorobę.”

H.Piotrowski „Sztuka stawiania baniek”